MUDr. Barbora Müllerová

Jsem průvodce osobním a duchovním rozvojem a po cestách ke zdraví. 

Podřadná práce?

Podřadná práce neexistuje, to jen někteří lidé si to myslí. Ano, existuje práce potřebná a nepotřebná, ale žádná práce nemůže být podřadná.

Vezměme si takového zametače ulic. Mnoho lidí věří tomu, že ta práce je špatná, podřadná. Bohužel si to myslí i spousta lidí, kteří tuto práci vykonávají. Jsou smutní, protože nevědí, že na svou práci hledí optikou někoho jiného a netuší, že si mohou vytvořit vlastní vztah ke své práci.

Může existovat šťastný zametač, který svou práci miluje a dívá se na ni svou vlastní optikou. Může mít rád svou práci, protože je venku na čerstvém vzduchu, zatímco většina lidí je zavřená v budovách, ve kterých pracují.

Může se cítit příjemně, když svítí slunce a zahřívá mu záda, dokonce může mít rád i vítr, který čechrá jeho vlasy, i déšť, který ho skrápí. Může milovat svou práci zametače, protože může tvořit. Může si radostně prozpěvovat a do rytmu zametat, či dokonce s koštětem tančit. Může koštětem a smetím vytvářet různé obrazce, které vzápětí promění v něco jiného.

Takový šťastný zametač je pro společnost velmi důležitý. Ukazuje ostatním, že je možné pracovat radostně a tvořivě. Dnes málo lidí takto pracuje.

Spousta lidí je umořená šedou rutinou, už se zapomněli radovat ze života, radovat se, že jsou zdraví a plni sil. Nadávají na vše možné a neuvědomují si, že jedině oni mají tu moc změnit svůj život. Mohou se na svou práci začít dívat z jiné perspektivy, být aktivnější ve smyslu tvořivého způsobu práce, či dokonce mohou svou práci změnit.

Jeden šťastný zametač dokáže pomoci mnoha lidem nejen tím, že uklidí ulice, ale právě tím, že je šťastný při své práci a je to na něm vidět. Nastavuje lidem  zrcadlo a může jim pomoci měnit jejich vlastní životy.

Najděme si způsob, jak tvořit ve své práci, prací trávíme  velkou část našeho života  a je krásné když můžeme dělat, co nás baví, či najít způsob aby nás bavilo to, co děláme. Když budeme doopravdy chtít, vždycky se najde cesta, jak to uskutečnit. Nemusí to být snadné, ale rozhodně se to vyplatí. Mějme sami sebe rádi a tvořme, budeme žít bohatší život.

P.S. Příště si ukážeme, jak jeden šťastný zametač může měnit životy mnoha lidí, jak může druhým pomáhat na jejich vlastní cestě. Pokračování je zde – Zrcadlení.


MUDr. Barbora Müllerová

Průvodce osobním a duchovním rozvojem a po cestách ke zdraví.

Mým posláním je pomáhat druhým ke šťastnému a zdravému životu. Vše, co tvořím, tvořím s radostí, láskou a péčí.

Můžete si ode mně ZDARMA stáhnout e-booky  25 tipů, jak se uzemňovat, Průvodce živou stravou a Očistný klystýr krok za krokem nebo také kratší pdf dokumenty 7 kroků, jak se naučit používat svůj vnitřní kompas, Půst - očista těla i ducha v otázkách a odpovědích a Jak souvisí osobní rozvoj a péče o zdraví.

Možná se vám bude hodit i úžasné léčivé cvičení z e-booku  Harmonizační cvičení k uvolnění energetických bloků.

Pokud chcete zlepšit své zdraví, určitě mrkněte na e-book Jak se detoxikovat a zdravě žít.

K sebeléčení a seberozvoji můžete využít i léčivé meditace z online kurzu  5+1 meditace pro šťastný život

A pokud byste rádi využívali úžasné moudrosti spánku a snů, pomůže vám e-book Spánek jako lék a zdroj sebepoznání.


Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Blog prošel v 11/2017 rekonstrukcí.

 • Líbí se vám tu? Odebírejte novinky.

 • E-book o spánku a významu snů

  sny, významy snů

 • E-book s léčivým cvičením

  harmonizační cvičení

 • E-book o sebeléčení, čištění a ozdravování těla

  detoxikace, sebeléčení

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • Přidejte se na Facebook – novinka
 • Sledujte mě na Instagramu – novinka
 • Archiv příspěvků