MUDr. Barbora Müllerová

Průvodce osobním a duchovním rozvojem i po cestách ke zdraví

Fotografka přírody

Příběh o Buratinovi

Byly mi asi 4 roky. Měla jsem hadrového panáčka s dřevěnou hlavou. A velmi jsem ho milovala. Byl to můj spojenec, cítila jsem, že je mezi námi zvláštní souznění. Měl jednu vadu, kterou byl větší nos, a tak nebyl dokonalý a svět ho nepřijímal. Já jsem si myslela, že též mám nějakou vadu, když mě svět nepřijímá. Mým celým světem v té době byli mí rodiče.

Jednou ráno se stala strašná věc. Nemohla jsem svého Buratina najít. Hledala jsem všude, ale nebyl k nalezení. Pak mě napadlo zeptat se maminky, jestli Buratina neviděla. A ona věděla, co se s ním stalo. Předchozího dne večer jsem nechala Buratina ležet neuklizeného na zemi a náš pes ho rozkousal.

Ale to já nevěděla. A protože mě moje maminka chtěla za nepořádnost potrestat, řekla: „Buratino od nás odešel, opustil nás, protože jsi se o něj špatně starala“. V tu chvíli mě zaplavila  obrovská bolest. Můj Buratino, milovaný spojenec, který jediný mi rozuměl, mě opustil. Myslela jsem si, že mě  nikdy neopustí právě proto, že je jen pouhou hračkou. Ach, jak jsem se zmýlila.

Ta bolest byla nesnesitelná, ale protože jsem nemohla plakat a nechat odejít tu velkou bolest spolu s hojivými slzami, tak jsem ji uložila na dno své duše k ostatním velkým bolestem svého života. Nosila jsem ji v sobě 35 let, než jsem ji vytáhla do vědomí a odplakala. Ještě dnes, když píšu tyto řádky, se mi derou slzy do očí. Dětská zranění mohou být velmi silná.

Prosím, nezraňujte své děti, nikdy nevíte, jak velkou ránu vaše slova způsobí. Vaše slova mohou být jako jedový šíp, jako špendlík, který se zapíchne do duše dítěte a který může vaše dítě v sobě nosit velmi dlouho. A že se často zapíchne velmi hluboko. Podvědomě totiž cítíme, kde mají naši blízcí citlivá místa. Do nich se pak trefujeme s neomylnou přesností.

To opuštění Buratinem pro mě bylo velmi bolestné proto, protože jsem jako novorozenec celý první měsíc svého života bojovala o život v nemocnici. V té době nemohli být rodiče v nemocnici se svými dětmi, a tak jsem začátek svého života, to nejzásadnější období, prožila bez svých rodičů, opuštěná.

Jsem si zcela jistá, že kdyby mi maminka řekla, jak to doopravdy s Buratinem bylo, má bolest by zdaleka nebyla tak velká. Věděla bych, že mě můj spojenec nezradil a neopustil.

Nechte děti plakat, když se jim něco stane, nezastavujte ani nepotlačujte jejich pláč. Přijměte ho a nechte proběhnout. Vaše dítě právě prochází léčivým procesem. Nemusíte dělat vůbec nic, stačí, když u svého dítěte budete. Můžete ho třeba držet za ruku, aby cítilo, že jste s ním. Pláč sám odejde, jak přišel a vaše dítě bude v pořádku.

P.S. Více o tom, jak pracovat se svou bolestí najdete v článku zde>>Bolest v duši.

Komentáře:

 1. Naďa 2.2016 v 8:28 řekl:

Pravdivě napsáno,ano,bolesti z dětství ovlivní velice náš život.Mě mamka zpívala píseň Osiřelo dítě,byla jsem malá a vždy mě to bolelo,nechápala jsem.Do teď klíčuji,proč to dělala a je mi 56 let.Také jsem po narození byla 2 měsíce v inkubátoru,sama..

Když loni zemřela,začala jsem její chování v klidu probírat ve svém nitru,zajímavé,ale kdyby žila,nechtěla by o tom mluvit,takže jsem jí to řekla v řeči duše,i to,že už ji ve spoustě věcí chápu a odpouštím.Učíme se celý život,napravujeme chyby jiných,ale sami děláme jiné,své chyby a tak to běží.Jen je třeba najít čas a vše si uvědomit,což je někdy těžké.Děkuji za Vaše články,jsou skvělým průvodcem.Naďa

 • Müllerová Barbora 2.2016 v 9:04 řekl:

Děkuji Vám za Váš komentář, moc mě těší, že jsou Vám mé články užitečným průvodcem. Vidím, že to má smysl, takhle psát a dává mi to motivaci v psaní pokračovat. To, co píšete, je hezké, je super, že s tím sama v sobě pracujete a odpouštíte. Vždy to má smysl, i když už naši blízcí nejsou s námi. Tím se člověk může své zátěže zbavit.

Moje maminka ještě žije, také nechce o bolestných věcech z minulosti mluvit, ale nacházíme k sobě cestu. Teď při posledním setkání se ke mně přitočila a já cítila, že mi chce vyjádřit lásku. Tak jsem ji objala a dala jí pusu na tvář, cítila jsem k ní lásku a v hlavě mi naskočilo, mám tě moc ráda. Ale neřekla jsem to. Tak snad příště.

Modlím se za to, abych měla dost času s rodiči vztahy vylepšit a uvolnit to sevření, ve kterém žijí a vzájemně si více vyjadřovat lásku.

Přemýšlím o té písni, možná Vám tu píseň zpívala, aby si sama ulevila ve své vlastní bolesti, pro ni to taky muselo být těžké, když jste byla 2 měsíce v nemocnici, i když zcela jistě to bylo těžší pro Vás. Možná si neuvědomovala, co Vám tou písní způsobuje.
Mějte se krásně.


 1. Lenka 1.2017 v 15:23 řekl:

Ach, po dočítaní Vášho článku mnou prebehlo niečo silné..Úplne som tam bola vedľa vás, veľmi som to precítila..Vašu bolesť, bezbrannosť, smútok, dôsledky lží…(rodičia tak často podceňujú svoje deti..) Asi to je tým, že aj vo mne „ožili“ moje traumy z môjho ťažkého, neradostného detstva. Tak isto mám do dnešného dňa problém (okrem môjho manžela..) povedať rodičom ako ich mám rada…A ak mám byť úplne úprimná, ešte som im to takto na priamo nikdy nepovedala…:/

Aj keď viem, že to vedia, že to cítia. Spravila by som pre nich všetko. A napriek tomu keď nastane vhodná chvíľa a chcela by som to veľmi povedať, slová sú už na jazyku…a bum – zábrana ako delo. Stopka. Spiatočka. Sú to ťažké veci. Našťastie to mám v sebe vysporiadané v zmysle že žiadne náhody nie sú, každý sa narodí presne v tej rodine v ktorej sa má…Kam ho to pritiahlo, v závislosti od toho, kto si čo a s kým má vzájomne „odčiniť“, pomôcť a hlavne prežiť a pochopiť…Všetko, celý náš život je o prežitiach. Od toho tu sme..

Inak by som sa mohla tou „nespravodlivosťou“ a nepochopením aj zblázniť a aj tak by mi to nič nepomohlo…Uškodila by som si aj tak len ja sama…Spustila by som si napr. nejakú chorobu. Niet nad vedomý, seba – vedomý život..Vo vďake, radosti, láske k sebe i k našim blížnym…Prajem vnútorne požehnaný deň. Lenka

 • Müllerová Barbora 1.2017 v 14:58 řekl:

Děkuji za Váš komentář, možná Vám můj příběh připomenul něco z Vašeho vlastního dětství… Taky jsem měla zábrany svým rodičům říct, že je mám ráda nebo obejmout je a dát jim pusu,… Nyní je to už mnohem lepší, i jsme se párkrát objali. Pokud máte zábrany říci Vašim rodičům, že je máte ráda, napište jim to v dopise či emailu.

Myslím si, že takovéto věci jsou velmi důležité. Vyjadřovat si vzájemně lásku a mluvit o svých pocitech. Třeba jim můžete i napsat, že byste jim to ráda řekla přímo, ale je to pro Vás těžké. Když o tom bloku budou vědět, mohou Vám pomoci ho překonat. Třeba Vás obejmou a nebo Vám řeknou, že Vás mají také rádi. Určitě to zkuste. Nic nemůžete ztratit.

 


Vše, co tvořím, tvořím s radostí, láskou a péčí.

MUDr. Barbora Müllerová

Průvodce osobním a duchovním rozvojem a po cestách ke zdraví.

Fotografka přírody, tvůrkyně fotoobrazů s duší.

Můžete si ode mně ZDARMA stáhnout e-booky  25 tipů, jak se uzemňovat, Průvodce živou stravouOčistný klystýr krok za krokem nebo také kratší pdf dokumenty 7 kroků, jak se naučit používat svůj vnitřní kompas, Půst - očista těla i ducha v otázkách a odpovědích, Vodní meditaceJak souvisí osobní rozvoj a péče o zdraví.

Možná se vám bude hodit i léčivé cvičení z e-booku  Harmonizační cvičení k uvolnění energetických bloků.

Pokud chcete zlepšit své zdraví, určitě mrkněte na e-book Jak se detoxikovat a zdravě žít.

K sebeléčení a seberozvoji můžete využít ucelený online kurz Medituj a žij víc.

A pokud byste rádi využívali úžasné moudrosti spánku a snů, pomůže vám e-book Spánek jako lék a zdroj sebepoznání.

Ke krásným prožitkům vám pomůže e-book Jak v životě prožívat více rozkoše.

A můžete si ode mě koupit fotoobrazy s duší - doteky přírody do vašeho domova.

 


Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Blog prošel v 11/2017 rekonstrukcí.

 • Líbí se vám tu? Odebírejte novinky.

 • Jak na intenzivnější a krásnější prožitky

 • Jak číst ve svých snech a lépe spát

  sny, významy snů

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • Archiv příspěvků
 • Fotoobrazy s duší – doteky přírody do vašeho domova

  fotoobrazy přírody