MUDr. Barbora Müllerová

Jsem průvodce osobním a duchovním rozvojem a po cestách ke zdraví. 

Naše vnitřní realita promlouvá našimi ústy

I tak běžná situace jako návštěva pošty může vyústit v zajímavou zkušenost. Přinesla mi i jedno uvědomění a ráda se o ně s vámi podělím.

Nedávno jsem šla na poštu do centra Liberce poslat malý balíček. Hlavní pošta je velká historická budova přístupná jen po schodech. Když jsem šla dovnitř, všimla jsem si vedle schodů pána na vozíku. Vypadal, že na někoho nebo něco čeká.

Balíček jsem poslala a když jsem vycházela z pošty, ten pán  na vozíku tam stále byl.

Vypadal poměrně odevzdaně, na první pohled nebylo zřejmé, že by něco potřeboval. Ale nějak jsem zavnímala, že potřebuje pomoc. Tak jsem se ho zeptala, co potřebuje. Vyhrkl na mě: „peníze“. Vypadal poměrně ošuntěle (lepší slovo mě nenapadá a nemyslím to nijak zle, ale potřebuji vystihnout situaci ), takže mi rázem naskočilo, že chce peníze jako almužnu.

Byla jsem připravená mu peníze dát, ale potřebovala jsem zjistit, kolik peněz potřebuje. A tak jsem se ho zeptala, na co ty peníze potřebuje. A on nechápal. Stále mluvil o tom, že potřebuje peníze. A já jsem taky nechápala. Pojednou jsem si všimla, že mává nějakými kartičkami a řekl: „důchod“. V tu chvíli mi to seplo. Tak on nechtěl peníze ode mně, ale chtěl si je vyzvednout na poště v podobě invalidního důchodu.

Uvědomila jsem tedy jednu paní na přepážce, aby tomu člověku někdo dovnitř pomohl. Schody se totiž dají zdolat jen pomocí speciálního výtahu, který je v klidovém stavu uzamčený.

Došlo mi, proč jsme si nerozuměli. Jeho realitou byla potřeba a touha mít peníze. Zřejmě o nich stále přemýšlí a řeší je (a jako invalidnímu důchodci se nedivím), a tak proto říkal, že potřebuje peníze místo toho, aby řekl, že se potřebuje dostat do budovy pošty.

vnitrni realita

Mojí realitou, kterou jsem si vytvořila na základě toho, co mi říkal, bylo, že potřebuje, abych mu dala nějaké peníze. Jak dokáže být život zamotaný.

Sama si uvědomuji, jak se i to, co prožívám já, zhmotňuje do slov, která volím, když o něčem mluvím. Nedávno jsem si to zrovna v jednom rozhovoru uvědomila, když jsem použila slova jako PROCES a NACIŤOVAT. Procházím teď poměrně intenzivními vnitřními změnami a naciťování mé cesty je mým denním chlebem.

Takže i slova, kterými k vám někdo promlouvá či slova, která sami volíte, pokud se zrovna necenzurujete, vám mohou mnohdy povědět mnohem víc, než byste čekali.

Komentáře:

 1. Dusan Drhlik  10.2017 v 21:09 řekl:

Zajimave cteni, dekujeme za sdileni. Je fajn si situace zacit vysvetlovat jako dobra lekce k posunu pro jednu i druhou stranu. Pokud si je clovek jiz vedom toho, ze se deje vse pro nas vyvin a urcite ne jen tak nahodile. Vse ma svuj rad. Stejne jako jedna rostlinka muze byt vetsi a silnejsi jako ta vedle, v dokonalosti mezi nimi neni rozdil, ac my jsme uceni jej videt.
Nekde jsem cetl, ze posun tkvi prave v zachovani se v dane situaci. Jedna cesta je napriklad mavnuti rukou a druha je z nej vytvorit pribeh se kterym se clovek muze i podelit.. Tak jak se Vam to povedlo.
Nemusi to byt jen o akci, staci myslenkovy proces. Co si o kom pomyslime v jiste situaci.
Skola hrou!!

 • Müllerová Barbora  10.2017 v 11:50 řekl:

Ano, je to přesně tak, jak píšete. Děkuji.


MUDr. Barbora Müllerová

Průvodce osobním a duchovním rozvojem a po cestách ke zdraví.

Mým posláním je pomáhat druhým ke šťastnému a zdravému životu. Vše, co tvořím, tvořím s radostí, láskou a péčí.

Můžete si ode mně ZDARMA stáhnout e-booky  25 tipů, jak se uzemňovat, Průvodce živou stravou a Očistný klystýr krok za krokem nebo také kratší pdf dokumenty 7 kroků, jak se naučit používat svůj vnitřní kompas, Půst - očista těla i ducha v otázkách a odpovědích a Jak souvisí osobní rozvoj a péče o zdraví.

Možná se vám bude hodit i úžasné léčivé cvičení z e-booku  Harmonizační cvičení k uvolnění energetických bloků.

Pokud chcete zlepšit své zdraví, určitě mrkněte na e-book Jak se detoxikovat a zdravě žít.

K sebeléčení a seberozvoji můžete využít i léčivé meditace z online kurzu  5+1 meditace pro šťastný život

A pokud byste rádi využívali úžasné moudrosti spánku a snů, pomůže vám e-book Spánek jako lék a zdroj sebepoznání.


Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Blog prošel v 11/2017 rekonstrukcí.

 • Líbí se vám tu? Odebírejte novinky.

 • E-book o spánku a významu snů

  sny, významy snů

 • E-book s léčivým cvičením

  harmonizační cvičení

 • E-book o sebeléčení, čištění a ozdravování těla

  detoxikace, sebeléčení

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • Přidejte se na Facebook – novinka
 • Sledujte mě na Instagramu – novinka
 • Archiv příspěvků