MUDr. Barbora Müllerová

Jsem průvodce osobním a duchovním rozvojem a po cestách ke zdraví. 

Setkání s vojákem aneb vnitřní boje

V minulém článku Naše vnitřní realita promlouvá našimi ústy jsem s vámi sdílela příběh ilustrující, jak se naše vnitřní realita často otiskuje do slov, jež používáme. Pár dní nato jsem v lese prožila další inspirující setkání, které to zase potvrdilo a ještě mi přineslo další uvědomění.

Šla jsem lesem do kopce a potkala mladšího muže, který mě oslovil dotazem, jestli neznám místa, kde rostou houby. Říkal, že je profesionální voják, že bojoval v Afghánistánu a brzy se chystá tam zase vrátit. A dnes sbírá houby, aby si vyčistil hlavu.

vnitrni boje

Odvětila jsem, že nehoubařím, ale že si myslím, že když půjde ještě kus do kopce, že to tam asi nebude tak vysbírané. V kopcích totiž potkávám málo lidí.

Když jsem mluvila s tím vojákem, vnímala jsem, jaký jsem za poslední dobu udělala obrovský pokrok. Dříve jsem se totiž do lesa sama bála. A když jsem se odvážila na kraj malého lesíku, stačilo potkat nějakého muže a srdce se mi hned prudce rozbušilo. A měla jsem nutkání běžet honem pryč. Takový strach jsem mívala.

Ale chtěla jsem chodit v lese sama a nebát se, moci vnímat přírodu, užívat si jí a nechávat se jí léčit… A dnes hovořím s cizím mužem, dokonce vojákem, sama v lese a necítím strach, naopak, vnímám otevřenost vůči té situaci.

Vnímala jsem také svou ochotu mu pomoci, ale i to, že kdybych se mu příliš otevřela, zahrnul by mě svými problémy. A to jsem zrovna nechtěla. Takže jsem si tu komunikaci pěkně kočírovala tak, jak jsem potřebovala.

Muž se v řeči stále vracel k Afghánistánu, mluvil o tom, že je dobře, že v tomto lese nejsou miny,….a také to, že se tam zase na půl roku musí vrátit a že se mu nechce…

vnitrni boje

Bylo vidět, že si Afghánistán s sebou stále nosí a vnitřně ho řeší. Nedivím se, zkušenosti vojáků v reálném boji bývají hodně těžké a často traumatizující.

Největší boje ale často svádíme ne ve vnějším světě, ale sami se sebou, uvnitř nás. Zaujalo mě to, že říkal, že se mu do Afghánistánu nechce. Jeho nitro mu tím dávalo jasný signál, že se tam nemá vracet. Ale on nebyl připravený ten hlas vnímat, i když k němu jasně promlouval. Voják mluvil o tom, že přeci lidé v Afghánistánu potřebují pomoc…Ale znělo to jako hláška, kterou jistě mnohokrát slyšel od svých nadřízených. Nebylo v tom jeho srdce a jeho vlastní přesvědčení.

Jasný boj hlavy se srdcem, rozumu s citem. A jak často tyto boje svádíme. A často každodenně. Nevědouc. Plýtvaje svou energií. A často nám tyto boje brání cítit se sami v sobě dobře. A jít životem tam, kam potřebujeme. Jít cestou radosti a harmonie.

Také jsem mnohokrát bojovala sama se sebou. A ani jsem o tom nevěděla. Ale jak jsem sama sebe lépe poznávala, postupně jsem své boje začala vidět. To, že jsem je viděla, neznamenalo, že jsem je hned opustila. Nešlo to rázem. Často jsem ten boj hlavy a srdce musela uvidět mnohokrát, než jsem svou hlavu postupně upozadila a otevřela se svému srdci.

Možná i vy svádíte vnitřní boje. Tak často k nám naše nitro jasně promlouvá, ale my ho nevnímáme, protože nás učili, že musíme to a to… A pak není snadné začít zase se svým nitrem spolupracovat. Musíme svést někdy mnoho vnitřních bojů mezi našimi součástmi, než síla našeho vědomí, záměru a odhodlání tyto boje oslabí a rozpustí…

Často se také stává, že svůj vnitřní boj vnímáme. Ale nevidíme řešení, které by nám umožnilo vyhovět našemu srdci. Nemáme odvahu se za sebe postavit a nenechat se semlít okolnostmi. Být vynalézaví a hledat cestu, jak si vyhovět.

Opouštět vnitřní boje vyžaduje jisté úsilí, ale stojí to za to. Protože pak krásně vnímáme své potřeby a v zásadních věcech netápeme. Naše nitro k nám jasně promlouvá. A můžeme se jím řídit. Ne bezhlavě. Ale v propojení, ve spolupráci rozumu a citu. Kdy naše hlava není přebujelá a utlačující naše srdce…Kdy hlava, rozum je naším přítelem.

Tak se nebojte uvidět své boje. Možná tím, že je začnete více vnímat, přechodně zesílíte svou nepohodu. Budete více vnímat své vlastní napětí. Ale vytrvejte a uvidíte, že to půjde. Uvědomění je totiž tím nejdůležitějším krokem.


MUDr. Barbora Müllerová

Průvodce osobním a duchovním rozvojem a po cestách ke zdraví.

Mým posláním je pomáhat druhým ke šťastnému a zdravému životu. Vše, co tvořím, tvořím s radostí, láskou a péčí.

Můžete si ode mně ZDARMA stáhnout e-booky  25 tipů, jak se uzemňovat, Průvodce živou stravou a Očistný klystýr krok za krokem nebo také kratší pdf dokumenty 7 kroků, jak se naučit používat svůj vnitřní kompas, Půst - očista těla i ducha v otázkách a odpovědích a Jak souvisí osobní rozvoj a péče o zdraví.

Možná se vám bude hodit i úžasné léčivé cvičení z e-booku  Harmonizační cvičení k uvolnění energetických bloků.

Pokud chcete zlepšit své zdraví, určitě mrkněte na e-book Jak se detoxikovat a zdravě žít.

K sebeléčení a seberozvoji můžete využít i léčivé meditace z online kurzu  5+1 meditace pro šťastný život

A pokud byste rádi využívali úžasné moudrosti spánku a snů, pomůže vám e-book Spánek jako lék a zdroj sebepoznání.


Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Blog prošel v 11/2017 rekonstrukcí.

 • Líbí se vám tu? Odebírejte novinky.

 • E-book o spánku a významu snů

  sny, významy snů

 • E-book s léčivým cvičením

  harmonizační cvičení

 • E-book o sebeléčení, čištění a ozdravování těla

  detoxikace, sebeléčení

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • Přidejte se na Facebook – novinka
 • Sledujte mě na Instagramu – novinka
 • Archiv příspěvků