MUDr. Barbora Müllerová

Průvodce osobním a duchovním rozvojem i po cestách ke zdraví

Fotografka přírody

Chcete být šťastní? Tvořte.

Tvoření je úžasná vzrušující činnost, která má kouzelnou moc proměnit naše životy. Začtěte se do následujících řádků a zjistěte, že tvořit můžete i vy. Tvorbou totiž není jen umělecká činnost či tvoření něčeho hmotného. Však uvidíte. 🙂

Miluji tvoření. Miluji ty chvíle, kdy se uvelebím s notebookem na gauči a tvořím. Je to vzrušující. Tvořím s radostí a láskou skrze písmenka a obrázky. A vím, že sdílení mých životních zkušeností a poznání pomáhá nejen mě, ale i druhým. Tvořím ze srdce tak, jak to ke mně přichází.

Často přijde inspirace skoro sama. Je to zvláštní a do jisté míry tajemný proces. Zachytím cosi, co seznám, že by mohlo být cenné i pro jiné lidi. Přemýšlím o tom a tvořím základní představu ve své mysli, co bych chtěla skrze písmenka sdělit. Často to začne jako něco malého, ale postupně to rozvíjím a prohlubuji, až z toho vznikne něco většího. 🙂

Tak tomu bylo i s tímhle článkem. Původně to měly být 3 věty na Facebook, ale nakonec je to článek. 🙂

Tvorba je totiž krásný, vzrušující proces. A vlastně mnohdy dopředu ani nevíme, co přesně vznikne. Tvorba je něco, co vyjádříme skrze sebe, co vzniká skrze nás. Tvorbou může být prakticky cokoliv. Je to něco, co přináší světu nějakou hodnotu a něco, co děláme s láskou. To je skutečná tvorba. A nejvyšší hodnotou v tomhle Vesmíru je právě láska.

tvoření

Tvorba tedy nemusí být jen psaní, zpěv, malování, sochaření, ….jak si mnozí lidé myslí. A jsou možná i trošku smutní, že jim nebylo dáno. Že oni tvořit nemohou… Ale mohou!

Tvorbou je totiž třeba radostná práce na zahrádce. Tvorbou je úsměv plný lásky, který věnujeme někomu druhému nebo dokonce sami sobě! Tvorbou je s radostí a láskou vychovávat své děti. Tvorbou je s radostí a láskou pečovat o domov a své blízké.

Tvorbou je s radostí a láskou prodávat v obchodě, vyrábět nábytek, řídit autobus, opravovat počítače, … Nádhernou tvorbou je i milování se s partnerem, milování, které se děje z lásky… a úplně nejúžasnější tvorbou je při milování tvořit nový život. 🙂 Tvořila jsem se svým mužem život dvakrát a dokonce jsem o tom před pár lety napsala i článek. Můžete se na něj mrknout ZDE.

Můj život není stále zalitý sluncem. Prožila jsem hodně těžkého. Ale i v těch těžkých chvílích mi tvoření přináší obrovskou vzpruhu, radost, velký smysl.

Tvoření mě činí skutečně šťastnou.

My všichni jsme přišli na tento svět tvořit. Všimněte si malých dětí, ty to ještě vědí, respektive to činí. Každou buňkou svého těla, každou akcí neustále tvoří. Zkoumají samy sebe a svět, radují se, používají samy sebe k tvorbě. A my, dospělí, máme stejné potřeby. Jen o tom velmi často nevíme. Také potřebujeme tvořit, radostně tvořit. Abychom byli šťastni. Potřebujeme cítit hluboké uspokojení z toho, co děláme.

Zapomněli jsme na to, jaké to je. Jaké to je, ponořit se do proudu života a nechat skrze sebe něco vytvořit. Vzpomeňte si na to, když jste byli malí. Určitě jste alespoň jedenkrát cítili krásné pocity při nějaké činnosti. Možná krásné chvění uvnitř sebe, možná radost, …

tvorba

A vězte, že tyto krásné chvíle nejsou vyhrazené jen dětem. Tyto krásné chvíle můžete prožívat, i když jste dospělí. A mnohdy mohou být tyto chvíle ještě krásnější. Protože jste si vědomi té hodnoty, kterou máte uvnitř sebe. Jste vděčni za to, že můžete světu něco dát a že vás to činí šťastnými. Jste vděčni za to, že prožíváte radost, když tvoříte.

A tak se zkuste zastavit. Zamyslet se nad tím, co děláte rádi. Nebo co jste třeba dělali rádi dříve, ale zapomněli jste na to. Zapomněli jste na to v návalu povinností a starostí. Ale můžete se k tomu vrátit. A začít zase zkoušet tvořit.

A nebo objevte něco nového. Někdy se to může rodit i delší čas. Všímejte si toho, co cítíte u toho, když na nějakou činnost myslíte. Nebo když ji skutečně děláte. To vás povede.

Možná vás to překvapí, ale já jsem ve škole nesnášela slohy. A ani mi moc nešly. Protože jsem to nedělala s radostí a neviděla jsem v tom žádnou hodnotu. A nesnášela jsem psaní deníku v turistickém oddílu. Nikdy jsem nic nenapsala do šuplíku, jak to činí mnozí lidé. Až do svých 39 let jsem skrze psaní nic nevytvořila. Tedy mimo občasných dopisů mým blízkým. I když vlastně ano. 🙂

V nemocnici, kde jsem pracovala, jsem tvořila předpisy. Takové důležité papíry, které ukazovaly, jak se věci mají dělat. Říkalo se jim sopky. 🙂 SOP. Standardní operační postupy. Pracovala jsem totiž na transfuzním oddělení, kde jsme měli spoustu takovýchto předpisů. Tvořila jsem předpisy pro vyšetřování dárců krve. Tvořila jsem předpisy pro práci v laboratoři. A tvořila jsem předpisy pro výrobu a skladování transfuzních přípravků.

tvoření, tvorba

Byl to docela opruz, musím říci. Měla jsem totiž velmi přísnou a náročnou učitelku. Primářku oddělení. Vše muselo být úplně jasně a neprůstřelně a přitom stručně sepsáno. Mnohokrát nám ty dokumenty vracela, tvorba těchto papírů spolkla hodně pracovního času i naší energie. Byl to náročný proces.

Psala jsem i lékařské zprávy. Také to nebylo jednoduché. Vystihnout to důležité, prohrabat se v množství nálezů, vyšetření… a na nic důležitého nezapomenout.

Také jsem občas tvořila přednášky v Power Pointu. Moje první přednáška byla nemilosrdně smetena ze stolu. Neměla žádný řád, neměla dobrou strukturu a měla ještě spoustu dalších chyb. A přitom mi dala tolik práce. Poprvé se mi chtělo skoro brečet. Ale moje učitelka byla nejenom přísná, ale taky dobře věděla, jak se tyhle věci mají dělat. A postupem času jsem se to od ní naučila.

Pak jsem si v únoru 2015 uvědomila, že mám potřebu sdílet své zkušenosti a poznání. A věděla jsem, že mám druhým co předat, a že mi vlastně psaní docela jde. Že jsem si to natrénovala při práci v nemocnici, a že dokážu písmenky vyjádřit to, co potřebuji. A tak jsem začala psát tenhle blog. A to jsem ještě měsíc před spuštěním blogu ani netušila, co slovo blog znamená!

Postupem času jsem napsala spoustu článků a s přibývajícími zkušenostmi začala tvořit i e-booky a nedávno spatřil světlo světa dokonce i můj první online kurz! A čím více to dělám, čím více píšu, tím snadněji to jde a také inspirace ke mně krásně chodí. A přináší mi to stále více radosti. 🙂 A mám v hlavě spoustu projektů a myšlenky na ně mě naplňují radostným chvěním. 🙂

Takže proces tvorby nemusí být vždy selankou a krásným procesem už od začátku. Ale důležité je, nevzdat to a tu činnost skutečně dělat. I malé děti jsou neskutečně vytrvalé. Učiní stovky a tisíce pokusů o uchopení předmětu a pak třeba jednoho dne uchopí tužku a udělají čáru. A jakou z toho mají radost!

tvoření, tvorba

I malíři a hudebníci někdy začínali. Mnohdy tvrdě trénovali a až časem se dopracovali k lehkosti. Museli se naučit ovládat štětec nebo hudební nástroj. Ale tvrdá práce není vždy nutná. Každý to máme totiž trochu jinak.

V tvorbě můžete zužitkovat všechny zkušenosti, kterými jste v životě prošli. Ať už to bylo cokoliv. I já jsem k tvorbě úžasně zužitkovala roky psaní v nemocnici. 🙂

A také jsem zužitkovala své zkušenosti s prací na počítači. S mnoha různými programy, ve kterých jsem pracovala. Dokonce jsem se i podílela na úpravě programu, který byl velmi složitý a ve kterém jsme pak všichni na oddělení pracovali. Díky těmto zkušenostem jsem si pak úplně sama postavila svůj první web. Měla jsem k tomu e-book, ale i tak to nebylo nic snadného. 🙂

Ale nevzdala jsem to a postupně jsem webové stránky vylepšovala. A měla z nich radost. A když jsem pak celý web kompletně předělávala do nynější podoby, přineslo mi to sice spoustu práce, ale bylo to už mnohem snazší, a ta práce byla plná radosti. Dokonce mě to o víkendu ráno tahalo z postele, což je u mě neobvyklý jev. 🙂

Tolik radosti a velkého smyslu mi tahle práce přinesla!

Otevřete se i vy životu a tvorbě. A tvořte, ať už je tou tvorbou cokoliv. Přinese vám to mnoho radosti a učiní vás to šťastnými. I když třeba jen na chvilku. Ale čím více budete tvořit, čím více šťastných a vzrušujících chvilek ve svém životě prožijete, tím lépe. A postupně svůj život úplně proměníte. A za nějaký čas se možná ohlédnete zpátky a uvidíte, jakou nesmírnou a kouzelnou moc má tvoření…


Vše, co tvořím, tvořím s radostí, láskou a péčí.

MUDr. Barbora Müllerová

Průvodce osobním a duchovním rozvojem a po cestách ke zdraví.

Fotografka přírody, tvůrkyně fotoobrazů s duší.

Můžete si ode mně ZDARMA stáhnout e-booky  25 tipů, jak se uzemňovat, Průvodce živou stravouOčistný klystýr krok za krokem nebo také kratší pdf dokumenty 7 kroků, jak se naučit používat svůj vnitřní kompas, Půst - očista těla i ducha v otázkách a odpovědích, Vodní meditaceJak souvisí osobní rozvoj a péče o zdraví.

Možná se vám bude hodit i léčivé cvičení z e-booku  Harmonizační cvičení k uvolnění energetických bloků.

Pokud chcete zlepšit své zdraví, určitě mrkněte na e-book Jak se detoxikovat a zdravě žít.

K sebeléčení a seberozvoji můžete využít ucelený online kurz Medituj a žij víc.

A pokud byste rádi využívali úžasné moudrosti spánku a snů, pomůže vám e-book Spánek jako lék a zdroj sebepoznání.

Ke krásným prožitkům vám pomůže e-book Jak v životě prožívat více rozkoše.

A můžete si ode mě koupit fotoobrazy s duší - doteky přírody do vašeho domova.

 


Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Blog prošel v 11/2017 rekonstrukcí.

 • Líbí se vám tu? Odebírejte novinky.

 • Jak na intenzivnější a krásnější prožitky

 • Jak číst ve svých snech a lépe spát

  sny, významy snů

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • Archiv příspěvků
 • Fotoobrazy s duší – doteky přírody do vašeho domova

  fotoobrazy přírody