MUDr. Barbora Müllerová

Průvodce osobním a duchovním rozvojem i po cestách ke zdraví

Fotografka přírody

Těžké chvíle

Život není vždy zalitý sluncem. Tento článek vám ukáže, jak jinak můžete na těžká období pohlížet. A můžete z něj načerpat povzbuzení a třeba i určité nasměrování, pokud zrovna ve vašem životě slunce nesvítí.

těžké chvíle

Těžkosti života

Někdy nás potkají náročné chvíle. Chvíle, kdy je život těžký a cesta životem hodně namáhavá. Kdy cesta vede do prudkého kopce a žádá si veškerou naši pozornost a sílu.

Vězte ale, že když jdete do kopce, tak ten kopec má svůj vrchol. Místo, ze kterého můžete svět uvidět jinak. Líp. S nadhledem. A s větším prožitkem. S prožitkem o to větším, oč náročnější cestou jste do toho kopce šli.

A i po cestě nahoru se vám občas naskytnou místa, odkud můžete vidět dolů. A třeba si něco důležitého uvědomit.

těžké chvíle

Život ví, co dělá. Dokáže být příjemný a snadný, ale taky umí být hodně tvrdý, až neúprosný.

Sama jsem si prošla velmi těžkými zkouškami. Mnoho let moje cesta vedla do prudkého kopce. A vrchol jakoby se stále vzdaloval.

Po cestě mi život uštědřoval spoustu facek. Mydlil mě hlava nehlava. To proto, abych se probrala. Abych prohlédla tu vlčí mlhu z nejrůznějších filtrů a přesvědčení, která mi visela před očima a bránila mi vidět jasně.

Abych se skrze bolest, napětí a nepohodlí znovu spojila se svými oddělenými a nepřijatými součástmi. Abych nalezla zdroj síly sama v sobě a byla sama sobě tou největší autoritou a nejlepší životní navigací.

Abych se naučila více cítit a více se svými pocity řídit. Abych porozuměla zákonitostem života a změnila věci, které bylo změnit potřeba.

Kdybych si neudržela víru v život a v to, že to zvládnu, už bych tu dávno nebyla.

Pokud vás v životě potká těžké období, pěstujte v sobě víru, že to má svůj smysl a že to zvládnete.

Že i když vás život semele, nebo vlastně právě proto, vyjdete z toho opravdovější, čistší, vnitřně silnější a bohatší. Život sám nabude hloubky a hodnoty.

těžké chvíle

Naděje a víra

Říká se, že naděje umírá poslední. Řekla bych, že je to trošku jinak. Že poslední umírá víra.

V mém těžkém období byly i chvíle, kdy jsem cítila skutečně hlubokou beznaděj. Chvíle, kdy naděje pro danou chvíli zemřela. Už ve mně nebylo to světýlko, za kterým jsem v tom období temna šla.

Ale věděla jsem, že to nesmím vzdát. Že tím prostě musím projít. Den za dnem, hodinu za hodinou. Poháněla mě víra, že to zvládnu. Že na tomhle světě ještě chci být. A že tu mám své úkoly. Že chci být matkou mým malým dětem a ženou mému milujícímu muži. A že taky mám své poslání, které jsem toužila žít.

Nakonec jsem prošla tím, čím jsem projít měla. A do mého života se zase vrátilo světlo a slunce. A je ho čím dál tím víc.

Takže pokud vás bude naděje opouštět, vězte, že ještě můžete jít dál. Že můžete věřit. V sebe a v život.

Neznamená to ale složit ruce do klína. Právě naopak.

Změny

Pokud na vás život tlačí a uštědřuje vám facky, buďte bdělí a vnímejte, zda není potřeba něco změnit. Ono i „jen“ to, že procházíte těžkostmi, je samo o sobě transformující. Často je ale potřeba udělat něco víc. Nějaké další kroky. Změny na základě hlubšího sebeuvědomění.

Život nás často tlačí a fackuje právě proto, abychom hledali a nacházeli nové cesty. Místa, kudy se dá jít jinak a lépe. I když to často vypadá, že před námi žádná cesta prostě nevede.

těžké chvíle

Vězte, že cesty jsou úplně všude. Jen je často nejsme schopni ihned uzřít. Nejsme je schopni uzřít starýma očima. Můžeme je uzřít očima, které začnou vidět i tam, kam staré oči nedohlédly nebo neprohlédly. Můžeme je uzřít očima, které jsou bdělé a otevřené životu.

Máme většinou tendenci uskutečňovat hlavně vnější změny, protože to je mnohem jednodušší. Ale změnit partnera, práci, bydliště či jídelníček nemusí samo o sobě stačit.

Může, ale nemusí. To proto, že když uděláme nějaké vnější změny, uvnitř jsme to z velké části stále my, ať už třeba odjedeme na druhý konec světa.

Mnohem účinnější bývají změny, které uděláme uvnitř sebe. Ty totiž bývají trvalé a promítnou se do celého našeho života, ať už jsme kdekoliv. A vnitřní změny život nejvíc žádá.

Život nejvíc žádá vnitřní změny.

Protože on chce, abychom naplnili sami sebe a svůj život světlem. Abychom probudili a posilovali své lepší já. Abychom se spojili se svou duší, se svou podstatou a plně ji ve svém životě projevili a žili. Abychom se stali krásným diamantem.

těžké chvíle

Temná období jsou dobrá proto, abychom našli zdroj světla sami v sobě. Abychom se stali sluncem svého života a mohli třeba svítit i druhým. 🙂

 


Vše, co tvořím, tvořím s radostí, láskou a péčí.

MUDr. Barbora Müllerová

Průvodce osobním a duchovním rozvojem a po cestách ke zdraví.

Fotografka přírody, tvůrkyně fotoobrazů s duší.

Můžete si ode mně ZDARMA stáhnout e-booky  25 tipů, jak se uzemňovat, Průvodce živou stravouOčistný klystýr krok za krokem nebo také kratší pdf dokumenty 7 kroků, jak se naučit používat svůj vnitřní kompas, Půst - očista těla i ducha v otázkách a odpovědích, Vodní meditaceJak souvisí osobní rozvoj a péče o zdraví.

Možná se vám bude hodit i léčivé cvičení z e-booku  Harmonizační cvičení k uvolnění energetických bloků.

Pokud chcete zlepšit své zdraví, určitě mrkněte na e-book Jak se detoxikovat a zdravě žít.

K sebeléčení a seberozvoji můžete využít ucelený online kurz Medituj a žij víc.

A pokud byste rádi využívali úžasné moudrosti spánku a snů, pomůže vám e-book Spánek jako lék a zdroj sebepoznání.

Ke krásným prožitkům vám pomůže e-book Jak v životě prožívat více rozkoše.

A můžete si ode mě koupit fotoobrazy s duší - doteky přírody do vašeho domova.

 


Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Blog prošel v 11/2017 rekonstrukcí.

 • Líbí se vám tu? Odebírejte novinky.

 • Jak na intenzivnější a krásnější prožitky

 • Jak číst ve svých snech a lépe spát

  sny, významy snů

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • Archiv příspěvků
 • Fotoobrazy s duší – doteky přírody do vašeho domova

  fotoobrazy přírody