MUDr. Barbora Müllerová

Průvodce osobním a duchovním rozvojem i po cestách ke zdraví

Fotografka přírody

Vánoce milované i zatracované

Vánoce jsou poslední dobou téma, které vzbuzuje spoustu emocí. Jsou tací, kteří je milují a tací, kteří je zatracují. Pojďme se na tento čas podívat trochu podrobněji. Třeba vám to pomůže prožívat Vánoce příjemněji a ve větším klidu.

Vánoční svátky jsou magickým časem. A je škoda, pokud nevyužijeme jejich potenciálu.
Je to období, kdy mimo jiné vystupují do popředí hodnoty jako láska, soucit, radost, prohlubuje se spojení s naší přirozenou spiritualitou.

vánoce

Mám na Vánoce krásné vzpomínky. V mém dětství to byl čas, který byl spojený se vzrušujícím očekáváním něčeho krásného. Doma vládla o poznání uvolněnější a láskyplnější atmosféra. Rodiče pro nás chystali stromeček, cukroví, více s námi trávili čas,… Bylo to období plné jedinečných rituálů.

Vlastně to byl jediný závan spirituality v naší ateistické a víceméně materiálně zaměřené rodině.

Vnímám, že Vánoce jsou v i mnohých jiných rodinách jediným obdobím, kdy dostává dětská představivost, obrazotvornost a ještě nepotlačená spiritualita křídla a může se naplno vyjádřit. A často s sebou strhne i jinak duchovně neprobuzené rodiče.

Ano, Vánoce jsou i obdobím plným tlaků a musů. Tlačí na nás naše představy o nutné dokonalosti, společenské tlaky, tlaky našich blízkých, tlaky vytvářené médii, podporované prodejci využívajícími tohoto období k navýšení obratu.

Kupuje se spousta zbytečností, ženy se proměňují v uhnané a vystresované hospodyňky snažící se z posledních sil dostát standardu, který navnímaly jako děti ve svých rodinách nebo který si samy vytvořily.

Je to i období setkávání, které ukazuje kvalitu a čistotu našich rodinných, přátelských i dalších vztahů. Čas, kdy se může ukázat třeba i to, že jsme si s našimi blízkými málo blízcí.

vánoce

Ale Vánoce za to nemůžou. Je to jen období, které silněji ukazuje na naše nezpracovaná témata.

My sami si tvoříme realitu, kterou prožíváme. A můžeme si toto období utvořit po svém a prožít ho bez honění a v klidu. Tak, abychom mohli pro sebe co nejlépe využít tohoto magického času, ve kterém se daří lépe vnímat opravdové hodnoty. Času, který je nakloněn ztišení se a uvnitřnění.

Neříkám, že je to snadné. Ale můžeme se rozhodnout nenechat se semlít. Můžeme se rozhodnout očistit se a uvolnit ze všech tlaků, které nás v tomto období svazují a které nám nedovolují svobodně dýchat.

Řada duchovně se rozvíjejících lidí se vůči Vánocům silně vymezuje. Odjíždí na druhý konec světa, aby unikli tlaku, který na sobě cítí. Ale pokud se vůči něčemu vymezujeme, zpravidla to znamená, že s danou věcí nejsme vypořádáni a zcela jsme ji nepřijali.

Vnímejme Vánoce jako čas, který nám může přinést mnoho dobrého. Čas, který mimo jiné prověří naše vnitřní nastavení a schopnost ustát si sami sebe a své potřeby. Schopnost nastavit si vlastní hranice, tvořit si realitu takovou, po které toužíme.

Přeji vám, ať jsou vaše Vánoce takové, jaké si přejete.

 

vánoce


Vše, co tvořím, tvořím s radostí, láskou a péčí.

MUDr. Barbora Müllerová

Průvodce osobním a duchovním rozvojem a po cestách ke zdraví.

Fotografka přírody, tvůrkyně fotoobrazů s duší.

Můžete si ode mně ZDARMA stáhnout e-booky  25 tipů, jak se uzemňovat, Průvodce živou stravouOčistný klystýr krok za krokem nebo také kratší pdf dokumenty 7 kroků, jak se naučit používat svůj vnitřní kompas, Půst - očista těla i ducha v otázkách a odpovědích, Vodní meditaceJak souvisí osobní rozvoj a péče o zdraví.

Možná se vám bude hodit i léčivé cvičení z e-booku  Harmonizační cvičení k uvolnění energetických bloků.

Pokud chcete zlepšit své zdraví, určitě mrkněte na e-book Jak se detoxikovat a zdravě žít.

K sebeléčení a seberozvoji můžete využít ucelený online kurz Medituj a žij víc.

A pokud byste rádi využívali úžasné moudrosti spánku a snů, pomůže vám e-book Spánek jako lék a zdroj sebepoznání.

Ke krásným prožitkům vám pomůže e-book Jak v životě prožívat více rozkoše.

A můžete si ode mě koupit fotoobrazy s duší - doteky přírody do vašeho domova.

 


Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Blog prošel v 11/2017 rekonstrukcí.

 • Líbí se vám tu? Odebírejte novinky.

 • Jak na intenzivnější a krásnější prožitky

 • Jak číst ve svých snech a lépe spát

  sny, významy snů

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • Archiv příspěvků
 • Fotoobrazy s duší – doteky přírody do vašeho domova

  fotoobrazy přírody