MUDr. Barbora Müllerová

Průvodce osobním a duchovním rozvojem i po cestách ke zdraví

Fotografka přírody

Když dva dělají totéž…

Tento příběh ze života vám ukáže spoustu hlubších souvislostí.

Moc ráda navštěvuji jeden obchod se zdravou výživou. Je to rodinný podnik a panuje tam vždy velmi příjemná, láskyplná a respektující atmosféra. Když mě obsluhuje pan majitel, s hmatatelnou láskou bere zboží, které jsem si vybrala a se stejnou energií markuje ceny do pokladny. Cítím se tam opečovaná.

energie

jiná situace se přihodila dnes v supermarketu. Potřebovala jsem žampiony, ale prodavačka zrovna v tom místě přerovnávala zboží. Vypadala, že si mě nevšímá, a tak jsem vyčkala chvíle, kdy se vytvořil prostor pro to, abych si mohla žampiony nabrat. Prodavačka si mě nakonec všimla, a tak na chvilku poodstoupila.

Nabírám zrovna asi pátý žampion a tu prodavačka jen malý kousek od mého břicha s velkou razancí zastrčí bedýnku se zeleninou do regálu. Fyzicky se mě nedotkla, ale energeticky velmi silně. Nebylo to respektující a láskyplné zandání bedýnky, ten pohyb měl v sobě silnou energii netrpělivosti, popuzení, až agresivity.

Ten agresivní pohyb v blízkosti mého břicha, mého středu, zapůsobil v mém energetickém poli a ve mně se ozvala obranná reakce.

Cítila jsem, jak se z hloubi mé bytosti vynořila chuť dát jí pěstí. Tak intenzivní pro mě byl  kontakt s její energií. Přijala jsem ten pocit a nepotlačila jej, jen jsem ho asi dvě vteřiny pozorovala, než se sám vytratil. Cítila jsem chvilku rozhořčení z toho, jak jsou lidé bezohlední a dost nevšímaví k tomu, co svou energií vytvářejí.

Tato silná vnitřní reakce ke mně promluvila svou řečí a předala mi poselství, že setkání s prodavačkou v supermarketu jen zmáčklo nějaký čudlík uvnitř mé bytosti a ozvalo se nějaké mé staré zranění.

Doma jsem si pak navnímala, že mi tato situace zabrnkala na dávné zranění z nerespektujícího a bezohledného porodu, který jsem musela ještě v dávných časech komunistické éry prožít. V časech, kdy mezi zdravotníky v porodnicích a ani mezi laiky nebylo povědomí o tom, jak je zrození velmi silný okamžik, který se hluboce zapíše do duše i do těla novorozeného človíčka. Človíčka, který je v té chvíli nesmírně citlivý.

zranění

V tomto krátkém příběhu můžeme vidět spoustu linií:

1.Energie není běžným zrakem vidět, ale je cítit. Čím vnímavější člověk, tím intenzivněji ji cítí.

2.Není tak důležité, co děláme, ale s jakou energií, s jakým přístupem a vyladěním to děláme. Naše energie tvoří a ovlivňuje na jemnohmotné úrovni lidi, kteří se s námi v tu chvíli setkají (ať už si to navnímají, či nikoliv) a také se otiskuje i do věcí, se kterými zrovna v tu chvíli zacházíme.

3.Prodavačku neodsuzuji. Chápu její pocity a její čin, protože dosti pravděpodobně vznikl na základě její vlastní frustrace, z toho, že její život pro ni není uspokojivý a možná vůbec nemá ráda práci, kterou vykonává. Je to ale její vlastní volba, i když ona sama může mít pocit, že nemá na výběr.

4.Pokud se ve vás objeví „nehezké emoce či pocity“ v nějaké situaci, nepotlačujte je. Přijměte je jako způsob, jakým se právě s něčím vypořádáváte. Nehezké emoce či pocity jsou vaše, ale nejste to vy. Proto se jimi nemusíte nechat ovládnout. Když budou silné, můžete je prodýchat, můžete si v duchu zanadávat, můžete si dupnout, můžete brečet… možností je řada.

5.Tyto silné emoce či pocity jsou cennou zprávou o vás samých. Mohou vám pomoci zvědomit a z hloubi vaší bytosti vytáhnout nějaká stará zranění a také je skrze probuzené a nepotlačené emoce odžít a tudíž poléčit. Proto i takovéto nepříjemné situace můžete zužitkovat k vašemu růstu.

6.Čím méně zranění v sobě nosíte, tím méně se vás druzí lidé svým chováním dotýkají.


Vše, co tvořím, tvořím s radostí, láskou a péčí.

MUDr. Barbora Müllerová

Průvodce osobním a duchovním rozvojem a po cestách ke zdraví.

Fotografka přírody, tvůrkyně fotoobrazů s duší.

Můžete si ode mně ZDARMA stáhnout e-booky  25 tipů, jak se uzemňovat, Průvodce živou stravouOčistný klystýr krok za krokem nebo také kratší pdf dokumenty 7 kroků, jak se naučit používat svůj vnitřní kompas, Půst - očista těla i ducha v otázkách a odpovědích, Vodní meditaceJak souvisí osobní rozvoj a péče o zdraví.

Možná se vám bude hodit i léčivé cvičení z e-booku  Harmonizační cvičení k uvolnění energetických bloků.

Pokud chcete zlepšit své zdraví, určitě mrkněte na e-book Jak se detoxikovat a zdravě žít.

K sebeléčení a seberozvoji můžete využít ucelený online kurz Medituj a žij víc.

A pokud byste rádi využívali úžasné moudrosti spánku a snů, pomůže vám e-book Spánek jako lék a zdroj sebepoznání.

Ke krásným prožitkům vám pomůže e-book Jak v životě prožívat více rozkoše.

A můžete si ode mě koupit fotoobrazy s duší - doteky přírody do vašeho domova.

 


Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Blog prošel v 11/2017 rekonstrukcí.

 • Líbí se vám tu? Odebírejte novinky.

 • Jak na intenzivnější a krásnější prožitky

 • Jak číst ve svých snech a lépe spát

  sny, významy snů

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • Archiv příspěvků
 • Fotoobrazy s duší – doteky přírody do vašeho domova

  fotoobrazy přírody