MUDr. Barbora Müllerová

Průvodce osobním a duchovním rozvojem i po cestách ke zdraví

Fotografka přírody

Tajemství ženskosti

Před časem jsem navštívila prodejnu sportu. Sháněla jsem větší batoh na vícedenní výlety do přírody. A potřebovala jsem pomoc personálu. Nikoho jsem neviděla, a tak jsem se vydala hledat mezi regály.

V obchodě byly nakonec dvě prodavačky. Zrovna přebíraly nějaké zboží a živě si povídaly. Nechtěla jsem vstupovat do jejich hovoru, a tak jsem se zahleděla na jednu z nich s takovou hravou a laskavou zvědavostí, jak dlouho jí asi bude trvat, než si mě všimne.

Byla docela všímavá, takže mě brzy zaregistrovala a ustala v hovoru.
Stává se mi stále častěji, že některým lidem vidím až do hlavy. Takže mi neuniklo, jak se se mnou během zlomku vteřiny poměřila a „odsoudila“ mě jako nehodnou soutěže. Nejsem vyloženě sportovní typ a moje tělo si momentálně žádá trošku větší hmotu, než by bylo dle současných měřítek ideální.

ženskost

Žena byla v obličeji krásná. Měla i pěknou pevnou postavu „ideálních proporcí“. Stačilo ale, aby se vydala směrem k regálu s batohy a řeč jejího těla o ní hodně prozradila. Přede mnou šla sice žena, ale ve skutečnosti to byl muž. Měla do očí bijící typicky mužské ostré pohyby. Z řeči jejího těla na mě volala její mužskost a tvrdost, velmi posilovaná sportovní dřinou.

Neříkám, že jsem nikdy nedělala to, co dělají muži. Jako puberťačka jsem se oháněla palicí a majzlíkem, když jsem pomáhala tátovi ve zvelebování domu, kde jsem s rodiči bydlela.
Jako dospělá jsem při stavbě našeho domu zakusila, jak se pracuje se sbíječkou, přehazovala jsem metráky hlíny na zahradě, kterou jsem tvořila, naučila jsem se dláždit a obkládat, štukovat, zateplovala jsem střechu skelnou vatou…

Neříkám, že jsem nikdy nesportovala. Ráda si dám do těla. Ale nedřu do úmoru. Nedřu na úkor své ženskosti.

Jak jde čas, jsem se svou ženskostí stále více spojená. Přirozeně v sobě rozvíjím měkké kvality jako plynutí, přijetí, zdravou míru odevzdání, jemnost, otevřenost… 
Stále silněji vnímám, že už se mi nechce dělat těžké práce. Cítím, že moje ženské tělo to už nechce. Že mu to úplně neprospívá. Má rádo pohyb, ale ne žádné extrémy.

ženskost

Kdyby to bylo nutné, k tvrdé práci se postavím čelem. Ale ono to skoro vždycky jde i jinak. Můžu třeba požádat svého muže, aby mi ulehčil. Dovoluji mu tak být více mužem ochráncem a sobě dovoluji být více ženou. Necítím potřebu vyrovnávat se mužům a opouští mě postupně i potřeba vyrovnávat se komukoliv jinému.

Ženu ženou ve skutečnosti nedělá krásná tvář a „ideální“ postava. Ženu dělá ženou právě její měkkost a jemnost. To, když nechá přirozeně vyzařovat svou ženskou esenci.

Potkávám spoustu žen, které jsou štíhlé a v obličeji mají třeba hezké rysy, ale jsou tvrdé a mužské. A to je velká škoda.

Ženy, nesoupeřme mezi sebou a už vůbec nesoupeřme s muži. Rozvíjejme v sobě svou ženskou esenci. Nechme muže, aby byli kavalíry a ochránci. Aby vedle nás mohli být skutečnými muži.

Ve vztahu, kde muž může být skutečným mužem a žena skutečnou ženou, to krásně jiskří. Mužská a ženská energie se spolu střetávají a radostně spolu tančí.

ženskost

Ženy, dovolme si nebýt výkonné. Dovolme si být proměnlivé a více plynoucí. Dovolme své přirozenosti, aby se projevila. Když jsme dobře spojeny se svou ženskostí, jsme napojené na proud života. A můžeme z něj čerpat mnoho moudrosti. Pro sebe i pro náš svět.

S láskou Barbora


Vše, co tvořím, tvořím s radostí, láskou a péčí.

MUDr. Barbora Müllerová

Průvodce osobním a duchovním rozvojem a po cestách ke zdraví.

Fotografka přírody, tvůrkyně fotoobrazů s duší.

Můžete si ode mně ZDARMA stáhnout e-booky  25 tipů, jak se uzemňovat, Průvodce živou stravouOčistný klystýr krok za krokem nebo také kratší pdf dokumenty 7 kroků, jak se naučit používat svůj vnitřní kompas, Půst - očista těla i ducha v otázkách a odpovědích, Vodní meditaceJak souvisí osobní rozvoj a péče o zdraví.

Možná se vám bude hodit i léčivé cvičení z e-booku  Harmonizační cvičení k uvolnění energetických bloků.

Pokud chcete zlepšit své zdraví, určitě mrkněte na e-book Jak se detoxikovat a zdravě žít.

K sebeléčení a seberozvoji můžete využít ucelený online kurz Medituj a žij víc.

A pokud byste rádi využívali úžasné moudrosti spánku a snů, pomůže vám e-book Spánek jako lék a zdroj sebepoznání.

Ke krásným prožitkům vám pomůže e-book Jak v životě prožívat více rozkoše.

A můžete si ode mě koupit fotoobrazy s duší - doteky přírody do vašeho domova.

 


Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Blog prošel v 11/2017 rekonstrukcí.

 • Líbí se vám tu? Odebírejte novinky.

 • Jak na intenzivnější a krásnější prožitky

 • Jak číst ve svých snech a lépe spát

  sny, významy snů

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky
 • Archiv příspěvků
 • Fotoobrazy s duší – doteky přírody do vašeho domova

  fotoobrazy přírody